Znáte z našeho katalogu

Banner

Marazzi - série Treverk

Obr. 1Keramická dlažba v imitaci dřeva je ve výrobním programu mnoha výrobců keramických obkladů a dlažeb. Dřevo, tento krásný přírodní materiál keramičky nahradili keramikou, ponechali mu ale krásný design, takže keramické dlažby či obklady v této imitaci jsou často na první pohled od pravého dřeva nerozeznatelné, a přidali dlouhou životnost a snadnou údržbu.

 

Obr. 2 Jednou z keramiček, která věnovala taktéž jednu ze svých sérií dřevu je Marazzi. Jedná se o keramičku s dlouholetou tradicí, která byla založena již v první polovině minulého století v roce 1935 v Itálii nedaleko Sassuolo v okrese Modena a série, která se imitaci dřevě věnuje, nese označení Treverk.

 

Keramička má sice svou mateřskou základnu v Itálii, ale postupem času se rozrůstala, v současné době je společností, která vyrábí své obklady a dlažby i ve Francii, Španělsku, Rusku a v USA. Zde všude má své výrobní závody, ve kterých v současné době vyrábí více než 5500 produktů.

Série Treverk představuje imitaci dřeva hned v šesti barevných provedeních ve velkých formátech. Můžeme vybírat z rozměrů 15x120 cm, 30x120 cm a 20x120 cm. Tyto můžeme mezi sebou kombinovat a vytvořit tak velké množství variant. Kolekce Treverk obsahuje mozaiku, která je zde velmi zajímavě a originálně zpracována a to buď v provedení jednobarevném o rozměru jednotlivých dílků 3x3 cm a pak velmi zajímavým způsobem zpracovanou verzi vícebarevnou. Kromě mozaiky je zde další ozdobný prvek, proužkový dekor, který přinese také velmi zajímavé oživení obkládané plochy. V případech dekorů najdeme formáty 30x60 cm nebo 30x30 cm.

 

treverk 04 740x740

Keramička Marazzi se postupem času dostala mezi přední světové keramičky jednak tím, že vsadila již na počátku na velmi kvalitní managment, jednak sledováním a zaváděním do provozu nových technologických postupů a sledováním a uváděním v život módních trendů.

Široká škála produktů, v různých imitacích přírodních materiálů, formátech či barvách, jistě dokáže uspokojit poptávku širokého spektra uživatelů. Více sérií toho výrobce můžete vidět na stránkách studiokoupelen.cz.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

FAP
Grespania
Armonie by Arte Casa
Ascot
Musis