Znáte z našeho katalogu

Banner

Pohrajte si s dekorací keramické dlažby

Volte keramickou dlažbu

Chcete pracovat s dlažebním a obkladovým materiálem, se kterým si můžete skutečně vyhrát a který nebude klást meze vaší fantazii a designovým představám? Pak sáhněte po keramické dlažbě. Má široké dekorativní možnosti, které jistě i vy oceníte.

Než si přiblížíme dekorativní možnosti keramické dlažby, je třeba upozornit na to, že má i řadu dalších výhod. Mezi ty hlavní patří univerzálnost této dlažby. Hodí se prakticky kamkoliv. Keramická dlažba je velmi odolná, dobře vypadá a příznivá je i její cena. Oceníte také fakt, že je zcela nenáročná na údržbu.

Navíc má keramická dlažba svou tradice a neustále se vyvíjí. Vznikají nové výrobní technologie, které zaručují ještě větší kvalitu této dlažby.

Dekorace keramické dlažby

Využijte širokých dekorativních možností, které keramická dlažba nabízí. Při realizování vašich designových nápadů máte k dispozici širokou škálu rozmanitých tvarů i barev. Záleží jen na vás, jak se ujmete svého úkolu. Chcete vytvořit něco jednoduchého a praktického, nebo plánujete vytvořit složité a prudce moderní kreace sahající až za hranice extravagance? Je to jen na vás.

Klasikou v keramické dlažbě je bílý střep. Ovšem dnes už najdete celou škálu barevných variací. Oceníte také fakt, že se dlaždice prodávají ve zvětšeném formátu. Pokud máte přehled o moderních trendech, jistě víte, že právě tyto dlaždice jsou dnes „in“. Vypadají velmi vkusně, ale jsou i praktické. Nevytváří totiž tolik spárů.

Jiným moderním trendem je minimalismus, jehož cílem je využití minimálních prostředků s maximálním účinkem. To znamená, že se snaží o co největší jednoduchost. V tomto stylu nenajdete nic navíc. Jen to, co je potřebné k zvýraznění maximální krásy a efektu. Díky tomu působí tento styl lehce a vzdušně. Minimalismus také většinou pracuje s měkkými barvami a správným osvětlením.

Minimalismus má také příznivý dopad na psychiku člověka. Jeho jednoduché linie uklidňují. Lidé se k němu uchylují čím dál více.

V dnešní době plné stresu je celkově velmi důležité se při výběru a dekoraci dlažby snažit o co nejpozitivnější dopad na psychiku člověka. Volte příjemné a veselé provedení. V módě jsou také květinové vzory a další zajímavé motivy.

Mozaiky z keramické dlažby

Mozaika je dnes velmi oblíbená. Umožňuje vám vytvořit nevšední a originální dekorace. Jde o obklad, který můžete různě kombinovat, a to nejen barevně, ale i tvarově. Mozaiku můžete zvolit jednodušší, ale vytvořit jde i různé obrazce. Celkově se propracovanost jednotlivých mozaik velmi liší. Záleží na vás, na co si troufnete.

A kde si můžete vyhrát s mozaikou? Téměř všude. Hodí se d o koupelen, kuchyní, ale dobře vypadá i v bazénech. Mozaiku nevyužijete jen jako podlahovou dlažbu. Široké uplatnění má i pro obklady. Oceníte také fakt, že dnešní mozaiky se dají používat i pro nerovnoměrné konstrukce.

Mnoho lidí chce dnes oživit svůj interiér či exteriér o zajímavou mozaiku. Vyhovte jim.

Imitační možnosti keramické dlažby

Keramická dlažba vám také nabízí různé imitace. Moderní je především imitace kamene, která vynikne jak v interiéru, tak v exteriéru. Dnes se vyrábějí v takové kvalitě, že ji od kamenné dlažby téměř nerozeznáte. Navíc imitace kamene vám nabízí široké designové možnosti. Lze ji používat na podlahu, obklady, ale i jinde. To už záleží jen na vaší fantazii.

A co takhle imitace dřeva? I tuto možnost vám nabízí keramická dlažba. Volbou této dlažby skloubíte velmi pěkný vzhled a vysokou odolnost, která je u dlažby větší než u dřeva. Jedinou nevýhodou oproti dřevu je fakt, že je dlažba studená. To však můžete vyřešit podlahovým vytápěním.

Možnosti imitace jsou však mnohem širší. Můžete zvolit keramickou dlažbu s imitací mramoru, žuly, břidlice…Trendem je také imitace kovu.

Chcete vytvořit designově pěknou dlažbu? Vyberte si takový materiál, který nebude klást meze vaší představivosti. Takovým materiálem je keramická dlažba.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Antiche Fornaci D'Agostino
Ceramiche del Conca
Floor Gres
Bisazza
Trend