Znáte z našeho katalogu

Banner

Běžná údržba

10-uklidPro každodenní čištění keramické dlažby stačí, odstranit prach suchou žínkou. Nato umýt podlahu neutrálními čistícími prostředky se stejnou charakteristikou jako FILACLEANER-FILA (čistící prostředek pro menší znečištění) zředěný v poměru 1:200 (jeden šálek na 5 litrů vody). A poté umýt podlahu mokrou žínkou často máchanou v připraveném roztoku. Pro větší znečištění použijte zásaditých čistících prostředků jako FILA PS/87 a následovně podlahu opláchněte.

ŘEDĚNÍ PRODUKTU FILA PS/87:

HLADKÉ POVRCHY - ½ sklenice na 5 litrů teplé vody

DEKORATIVNÍ POVRCHY - 1 sklenice na 5 litrů teplé vody

Pokud zůstávají při čištění na podlaze stopy po žínce, umývejte řádně podlahu čistou vodou a často máchejte a ždímejte používanou žínku. Chcete-li se vyhnout matnému vzhledu podlahy, důkladně odstraňte před mytím z podlahy prach, nejlépe vysavačem, smetákem nebo vlněnou utěrkou. Pro větší plochy použijte elektrické čističe podlah a neutrální čistící prostředky jako FILACLEANER zředěný podle potřeby v poměru od 1:100 do 1:200.

 

MIMOŘÁDNÁ ÚDRŽBA

Mimořádné čištění je nutné pouze pokud jsou na podlaze různé druhy skvrn a znečištění, které nelze odstranit běžným čištěním . Tyto nečistoty lze odstranit využitím chemické reakce mezi nečistotou a čistícím prostředkem určeným k rozpouštění daného typu znečištění. Toto čištění by se mělo provádět mokrou houbou nebo žínkou podle velikosti znečištění. Podlaha by měla být po tomto čištění řádně omyta čistou vodou. I v těchto případech nesmí být kvůli možnému poškrábání povrchu použito kovových houbiček. Kyseliny nebo jiné koncentrované chemikálie by měly být používány velmi obezřetně a pouze podle návodu výrobce. Následující tabulka udává krátký popis nejvhodnějších produktů k čištění různých druhů nečistot a skvrn.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Giavelli
Graniti Fiandre
FAP
Impronta Ceramiche
Garfloor