Znáte z našeho katalogu

Banner

Designblok 2010 otevřel své brány hravosti i vizím

909779_earth_and_green_and_yellow V Praze začala 4. října největší česká přehlídka designu Designblok 2010, která trvala do neděle 10. října. Centrem designérské události roku je bývalý Palác Elektrických podniků, známý jako KD Vltavská, který nabízí na šesti patrech 218 prezentací. Nechybí novinky z módy, vybavení interiérů, produktového designu i techniky. Každý den se konali módní přehlídky i živá vystoupení.

 

Dvanácté pokračování mezinárodní přehlídky designu, módy a architektury Designblok se odehrávalo zejména ve funkcionalistickém holešovickém Superstudiu a také v showroomech, galeriích nebo klubech po celé Praze.

Letošní 12. ročník Designbloku zaznamenal rekordní zájem diváků. Konal se na 40 místech v Praze, centrum doprovodných programů bylo umístěno do Superstudia Designbloku v bývalém paláci Elektrických podniků a jen do Superstudia zavítalo více než 23 000 diváků. Po celém městě pak program navštívilo přes 38 000 diváků. Součástí programu Designbloku byly i mimořádně dobře navštěvované výstavy Decadence Now v pražském Rudolfinu a Uměleckoprůmyslovém museu, nebo Design.Pl v Národní galerii.

Novinky zahraničních špičkových značek, premiéry českých výrobců a designérů, nové kolekce českých i zahraničních módních návrhářů, mimořádné výstavy, doprovodný festivalový program, to vše si návštěvníci mohli na Designbloku zažít.

Ulice města Prahy se v tradičních zónách Staré Město, Holešovice a Karlín, kde jsou soustředěny obchody a galerie se současným designem, změnily v místa, kam návštěvníci proudili za prezentacemi novinek, koktejly a setkání s designéry.

„Ale prezentace na Designbloku je poznaná nutnost – kdo tu nevystavuje, jako by pro tento rok přestal existovat.“ (Kateřina Kadlecová, Reflex 40 – 10)

1316371_modern_hotel

Shrnutí:

Dvanáctý ročník přinesl celkem 215 prezentací, výstav a přehlídek na více než 40 místech po celé Praze. Mezi účastníky bylo 68 nejlepších obchodů s designem, interiérem a módou, 28 módních návrhářů a na 119 designérských studií, designérů, škol a institucí.

„Praha bere body Londýnu, Designblok je obrovský a lepší. (…) Za novinkami v nábytku, módě, svítidlech či sklu už není nutné jezdit do Londýna nebo Vídně. Letošní Designblok, největší přehlídka designu v České republice, který končí 10. října, je předčí nadšením i množstvím mladých tvůrců, českých i světových firem.“ (Alena Řezníčková, idnes.cz, 9.října, 2010)

Základní informace:

Designblok 2010 se konal pod záštitou OSN v Praze a MUDr. Pavla Béma, primátora hlavního města Prahy. Generálním partnerem doprovodného programu byla Česká spořitelna, hlavním partnerem Orco.

Designblok ’10 byl slavnostně zahájen v pondělí 4.října 2010 v Superstudiu Bubenská 1, bývalém Paláci Elektrických podniků.

Designblok osobně zahájila jeho excelence velvyslanec Jan Henneman, Tomáš kolář, ředitel korporátního marketingu a sponzoringu České spořitelny, a.s., Michal Broža, ředitel kanceláře OSN v České republice, a kurátoři Designbloku Jana Zielinski a Jiří Macek.

„Jsme také svědky stále většího zviditelňování českého skla, které, jak ukázalo třeba studio koncern svým stavebnicovým systémem Lasvit Crystal Wall, může docela dobře dobývat svět.“ (Ivan Adamovič, Lidové noviny, 7.října, 2010)

PR a mediální kampaň:

Na Designblok ’10 bylo akreditováno přes 200 novinářů z České republiky i ze zahraničí. O akci informovaly zpravodajstvím, rozhovory i reportážemi české televizní kanály, celostátní deníky, regionální noviny, lifestylové magazíny, média z oboru designu a umění, společenská média, odborná ekonomická média, programová média a řada internetových serverů. Designblok se objevil i v mezinárodních tištěných a elektronických médiích.

Designblok byl inzerován v řadě českých i zahraničních médiích. Součástí mediální kampaně byly citylighty, billboardy, letáky, programové katalogy a webové stránky projektu.

  1309176_classic_cafe_canteen_1

„Letošní Designblok by se líbil Karlu Čapkovi. Vlna designérů orientovaných na příjemné výrobky denní potřeby je silná a jejich tvorba hravá, nápaditá a lidsky hřejivá.“ (Ivan Adamovič, Lidové noviny, 7.října, 2010)

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Kis
Dado Ceramica
Leonardo
Rako
Il Mosaico