Znáte z našeho katalogu

Banner

Veletrh Cersaie aneb Co nového ve světě dlažby a obkladů

2016GSI-cersaie-2006---14 Zajímáte se o svět dlažeb a obkladů? Zaměřujete se především na dlažbu koupelen? Pokud chcete znát všechny novinky a mít neustále přehled o tom, co se v tomto oboru děje, nenechte si uniknout veletrh Cersaie. Každý, kdo se nějakým způsob zajímá o oblast stavební sanitární keramiky a techniky, tento mezinárodní veletrh zná.

Veletrh Cersai probíhá každoročně v italské Bologni. Každý rok je tento veletrh zaměřený na koupelnové vybavení a na nové trendy v oblasti koupelnového interiéru. Setkávají se tu firmy, které nabízejí nové produkty a představují novinky. Na veletrhu Cersaie dochází také k dialogu mezi těmito firmami. Snaží se o předvedení svého jména a o zapojení co nejvíce prvků originalitu a exkluzivity. Každý vystavovatel předvede nové nápady svých designerů. Veletrh Cersai probíhá na ploše 156 000m2 a každoročně se tu schází cca 850 italských firem, ale také tu jsou další výrobci z celého světa. Těch tu je vždy kolem dvou stovek.

Chystáte-li se na veletrh Cersaie, věřte, že se vám tu zalíbí. Panuje tu báječná atmosféra. Jsou tu expozice jednotlivých stavebních firem vyšperkované do detailů a také vás tu čekají doprovodné programy, díky kterým si návštěvu veletrhu ještě více zpestříte.

Všichni, kteří se pohybují kolem dlaždic a obkladů, zde budou mít co obdivovat. Je jedno, zda jde o výrobce, designéry, architekty, ale třeba jen o laické zájemce o tento obor.

Veletrh Cereaie je vždy dokonale konzistentní a profesionální.

Veletrh Cersaie a svět koupelen

Veletrh Cersaie se zaměřuje především na realizaci koupelen a jejich dlažeb. Dokáže odpověď na otázky, které vám vrtají hlavou a které vám nedovolují hnout se při realizaci dál. Jde o otázky typu: Jak zařídit koupelnu, která je příliš malá? Jak rekonstruovat v novostavbě a jak ve starém domě? Jak vybudovat koupelnu pro mladého aktivního člověka a jak pro někoho starší, kdo má např. problémy s pohybem atd.? Zde najdete odpovědi na všechny tyto, ale i mnohé další, otázky. Kromě prohlídek konkrétních řešení vám může být také poskytnutá odborná konzultace či vám bude graficky zpracovaná podoba vaší místnosti. To vám pomůže utvořit si konkrétní představu.

Bologni: Místo, které je samo propagací kvalitní dlažby…

Samotné město Bologni představuje výborné místo pro veletrh propagující dlažbu a obklady. Proč zrovna toto město je ideální? Projděte se jím a sami na to přijdete.

V historickém centru Boloně se budete procházet po pěkně dlážděných chodnících, které budou prezentovat krásu italské dlažby - ta je skutečně kvalitní a jedna z nejlepších.

Italové totiž byli vždycky mistři designu a obkladů. V Boloni jsou dlážděné chodníky, ale pěkné jsou také obklady fontán atd. Toto město zkrátka ví, co je to kvalitní dlažba. Promlouvá o ní svým celkovým vzezřením i jedinečným veletrhem Cersaie.

Trendy ve světě dlažby a obkladů v koupelně

A jaké jsou poslední trendy ve světě obkladů a dlažby? Nabídka je široká. Na posledním veletrhu (2009) byla představená široká škála obkladů. Rozmanitá byla jejich velikost, maximum dosahovalo 120x120 cm, minimum bylo 20x50 cm.

Módním hitem je také snaha vyrábět co nejtenčí dlažbu s tloušťkou pouhých 3 - 5 mm, která se nazývá Slim, Thin Skin, Light apod. Tyto materiály jsou lehké, ale přitom dostatečně pevné. Díky nim dochází k úspoře materiálu a snadnější je také jejich skladování a doprava.

Oceníte je především při rekonstrukci. Nemusíte totiž demontovat původní obklady a dlažbu. Jde o žhavou novinku, takže se připravte na to, že cena není nejpříznivější, ale snad časem půjde dolů.

Celkově mají současní designeři tendence vytvářet spíše uvolněnější styl, který sjednocuje konkrétní místnost. Takto si hrají a propojují materiálem, nábytkem a různými doplňky interiér. Tato snaha o prolínání se děje také díky společným prvkům, kterými může např. být keramická dlažba.

Designaři se tak snaží opouštět od běžných konvencí v obkládání, na které jsme dodnes zvyklí. Snaží se dát dlažbu i do těch místností a prostorů, ve kterých bychom je neočekávali. Právě kvůli tomu vznikají různé imitace, např. dezénu dřeva, textilních povrch, koberců, přírodních materiálů, drahých kamenů...To vše vypadá velmi hezky. Prosazuje se také stále více minimalismus.

Jedním z nejvýraznějších trendů v obkladech, na který poukázal veletrh Cersaie, je dekorativní mini kvazispára. Tato spára (může jít i o její imitaci) tvoří grafickou a materiálovou kompozici. To vypadá velmi pěkně a moderně. Úzké nudle mozaiky se dělí a postupně dochází k neomezeným kreacím křivek. Ty jsou mnohdy vyplňované třpytivou vypalovanou „kvazispárovačkou“. To celý efekt podtrhuje. Je to rafinované a velmi pěkné.

Chystáte se na veletrh v Cersaie? Nechte se unést světem dlažby a obkladů. Seznámíte se s nejnovějšími trendy a navíc si užijete báječné atmosféry s mnohými doprovodnými programy.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

FAP
Ceramiche Flaviker
Appiani
Sichenia
Marca Corona