Znáte z našeho katalogu

Banner

Veletrh "Stavíme, bydlíme" v Břeclavi a v Uherském Hradišti

stavime_bydlime_logoVšechny, kteří staví nový dům, či rekonstruují koupelny, nebo jiné prostory, ale i pro ty kteří se k tomu teprve chystají, zveme na letošní stavební výstavy. Velké množství vystavovatelů a výrobců všeho, co se týká bydlení, vám nabídnou nejčerstvější informace a výrobky.  Najdete zde velký zdroj informací, nabídek a odborného poradenství. Určitě stojí za to, výstavu navštívit a získat přehled, o tom, co nejlepšího současný trh nabízí.

 

Výstava STAVÍME, BYDLÍME v Břeclavi, která nabízí zdroj informací a inspirací a také výstavní slevy se uskuteční ve dnech 1. - 2. března  2013 v Kulturním domě Delta, a nese podtitul V. ročník stavební výstavy na počátku stavební sezóny. V pořadí již pátý ročník, patří prodeji a prezentaci stavebních produktů. V pátek bude otevřeno od 9 do 18hod, v sobotu od 9 do 17 hodin. Co konkrétně nám tato výstava nabídne?

stavimebydlime1 Pro ty, kteří se zajímají o vše, co se týká stavební práce nebo bytové výstavby, se nabízí možnost tuto problematiku konzultovat se stavebními firmami, či přímo s firmou zabývající se výrobou stavebních materiálů, střešních systémů i komínových systémů. Neustále zvyšující se ceny energie nás vedou k úspornému stavění a úsporným opatřením zejména v oblasti topení. Právě úsporné vytápění je možné řešit také využíváním obnovitelných zdrojů energie. Představí se zde výrobci a firmy, kteří nabízejí tepelná čerpadla, solární kolektory, kotle nejen na spalování biomasy, biokrby,ale  také podlahové topení a klimatizaci. Majitelé starších domů se velmi často potýkají s vlhkostí, tak zde mohou najít různé systémy zateplování, sanační a izolační technologie. Také zájemci o nová, či rekonstruované okna si mohou vybrat z mnoha variant jejich oprav, úprav, nebo celkovou výměnu oken. Nabídka bude opravdu široká, a vybírat můžete z plastových, dřevených i hliníkových oken. Také nabídka renovace dveří a zasklívání balkónů a lodžií, vám nabídne zajímavé možnosti. Najdeme zde také novinky interiérových dveří a komponentům k nim, jako jsou kliky, madla apod. Na své si přijdou i zájemci o garážová vrata, brány, ploty, nebo ti, které zajímá stínící technika, kam patří žaluzie, rolety, markýzy a sítě proti hmyzu.

Svůj prostor zde najdou zahrádkáři a domácí kutilové, kde jim výrobci nabídnou nejrůznější typy nářadí, domácích potřeb apod.

stavimebydlime2 Součástí výstavy je doprovodný program, který zahrnuje přednášky na aktuální téma týkající se oblasti úspor energie a využití obnovitelných zdrojů. Páteční odpoledne patří oboru solárních kolektorů a rekuperaci. Zajímavým a aktuálním tématem, která zajímajíc i odborníky, zástupce realitních kanceláří i všechny majitele budov, je průkaz energetické náročnost, kde se dozvíme, co přinese a jaké jsou jeho výhody a nedostatky. Mnohé z vás jistě zaujmou přednášky, nabízející informace k dotačnímu programu „Zelená úsporám II“ a také k energetickým úsporám stavby počínající kvalitním projektem i jako výhodné investice. Sobotní dopoledne bude patřit „Tepelným čerpadlům v teorii a praxi“ a zahrne novinky v předpisech energetického hodnocení stavebních objektů vč. rodinných domů a jejich využití formou nejlevnějšího vytápění a ohřevu vody.

Také výstava „Kvalitní rodinný dům“ vám ukáže zajímavé novostavby rodinných domů z České republiky i Evropy, ve spolupráci s časopisem Dřevo&Stavby. „Galerie vkusu a nevkusu „ nabídne fotovýstava domů možná i z vašeho okolí s trefným komentářem architekta. Připraveno ve spolupráci s časopisem Dům a zahrada.

Město Břeclav představí formou informačních panelů plánované investiční záměry - lokality pro bydlení, krajinné struktury, přestupní terminál apod.

Obdobná témata a nabídky nabízí také Stavební výstava Stavíme, bydlíme Uherské Hradiště nese podtitul I X. ročník stavební výstavy pro oblast Slovácka, která se uskuteční se 8.-9.března 2013 v klubu kultury, Hradební  1198. V pátek od 9 do 18 hodin a v sobotu do 17 hodin se na výstavě budou prezentovat vystavovatelé s kvalitními výrobky a službami, ze kterých si návštěvníci budou moci jistě dobře vybrat v závislosti na svých potřebách. Najdeme zde nabídku všeho, co se týká bydlení, ať už je to stavební materiál, okna, dveře apod. renovovaní a uznávaní výrobci vám nabídnou to nejlepší, co je na dnešním trhu k dispozici. Jistě zaujme i nabídka dřevěných oken a eurooken i dveří s možností vytvoření např. zimní zahrady jako příjemný a útulný koutek ve svém bytě. Stínící technika nabízí nabídkou žaluzií, rolet, sítí proti hmyzu, nebo oblíbené markýzy.

stavimebydlime3 V Uherském hradišti si nechejte ujít řadu zajímavých přednášek. V pátek odpoledne je na programu přednáška „Stavení hmoty z recyklátu odpadního obrazovkového skla“, která informuje o experimentálním ověření možnosti přípravy stavebních hmot, jako jsou tvárnice, omítky, malty z obrazového skla. Velkým zdrojem fundovaných informací bude přednáška pod názvem „Obnovitelné zdroje energie - solární kolektory, rekuperace, tepelná čerpadla“. Zde se dozvíte, vše, co se týká tepelných úspor a vyhřívání. V sobotu dopoledne vám budou představeny novinky týkající se nových předpisů energetického hodnocení stavebních objektů, vč. rodinných domů, státní dotační politiky - Zelená úsporám II,  využití tepelných čerpadel pro nejlevnější formu vytápění a ohřevu vody, pod názvem „Tepelná čerpadla v teorii a praxi“. Pro ty, kteří se zajímají o stavební práce nebo bytovou výstavbu mohou tuto problematiku konzultovat s nejednou stavební firmou či přímo s firmou zabývající se výrobou stavebního materiálu.
Dále budou moci zájemci o tyto práce, opravu bytů, domů či zkrášlování volit z obkladů a dlažeb z přírodního kamene. Problematiku starších domů potýkají se s vlhkostí, lze vyřešit různými způsoby vysušování vlhkého zdiva. Také si můžete vybírat z nejširší nabídky garážových vrat, jako jsou výklopná vrata, sekční vrata, ale i vrata rolovací a automatických brán. Lákadlem pro nové stavebníky budou stále více populární centrální vysavače, které umožňují rychlé, tiché a kvalitní vysávání celého domu bez zbytečného přetahování těžkého přístroje z místa na místo.
I vybavení interiéru je velice důležité. Pro zájemce je připravena nabídka výroby dřevěných podlah, dřevěných třívrstvých parket – plovoucích podlah se speciální povrchovou úpravou, která dává vyniknout přírodní povaze materiálu. Zajímavá jistě bude i nabídka obkladů, dlažeb, podlahového topení, zámečnické výroby, systému fyzikální úpravy vody či potřeb pro domácnost, ale i možnosti výstavby fotovoltaických elektráren.

Na výstavě také proběhne Košt  francouzských vín  se stylovou hudební kulisou.I zde je součástí programu také výstava „Kvalitní rodinný dům“ – inspirační výstava zajímavých novostaveb rodinných domů z České republiky i Evropy, ve spolupráci s časopisem Dřevo&Stavby.“Galerie vkusu a nevkusu“ – fotovýstava domů možná s netradičním komentářem architekta je připravena ve spolupráci s časopisem Dům a zahrada.

Vstup na přednášky i celou výstavu je zdarma.

Výstavy STAVÍME, BYDLÍME v Břeclavi a v Uherském Hradišti jsou užitečným zdrojem inspirací a informací, kterou stojí za to shlédnout.

 

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Winckelmans
Bardelli
Cedir
Aquileia
Iris Ceramica