Znáte z našeho katalogu

Banner

Jaký bazénový program zvolíte vy?

bazén

O bazénových obkladech

Vybíráte-li dlažbu pro váš bazén, musíte se zaměřit především na to, aby materiál měl protiskluzovou úpravu. Jistě nechcete mít bazén, který je rizikový na pády. Zaměřte se i na další technické vlastnosti. Vyberte si takovou dlažbu, která je stoprocentně vodotěsná a odolná proti mechanickému poškození.

Dnes máte velké možnosti a kromě technických vlastností si můžete vybrat takovou bazénovou dlažbu, která bude mít pěkný a originální design.

Keramická dlažba

freeform_swimming_pool Oblíbeným materiálem pro dláždění bazénů je keramika. Její výhody spočívají v dobré hydroizolaci a nízké nasákavosti. Hodí se jak pro vnitřní a venkovní bazény, tak na větší bazénové komplexy a veřejné bazény.

Oceníte také její bezpečnost, dlouhou životnosti, hygienickou úroveň, ale i široké designové možnosti. Keramická dláždění bazénu je také výborným řešením díky mnohým doplňkům z tohoto materiálu. Jde především o tvarovky, které efektivně vyřeší kouty a hrany bazénu. Kromě toho se vyrábějí i přelivné hrany a přechody, takže budete mít o starost méně s řešením koncových částí bazénu.

A jaké jsou nevýhody keramického dláždění bazénu? Nevýhodu lze spatřovat ve vyšších nákladech na její pořízení. Pohybuje se cca 3 500 - 5 000 Kč/m2. Na druhou stranu tato investice za to stojí. Výsledkem bude dlažba, která dlouho vydrží a má velmi pěkný design.

Před výstavbou keramického bazénu je nutné vybudovat odizolovanou železobetonovou vanu. Čím precizněji budete tato práce odvedená, tím menší náklady vynaložíte na vyrovnávací hmoty. Proto pečlivě vybírejte firmu, která vám toto zajistí. Je také nutné používat speciální materiály, např. lepidla, která jsou nenasákavé.

Keramické mozaiky

Využijete-li keramické dlažby, můžete si také pořídit mozaiku, která vypadá velmi vkusně a efektivně. Možnosti jejího využití jsou široké. Zvolte si takovou, která se vám bude nejvíce líbit. Lze si nechat vyskládat něco jednoduchého, ale vybrat si můžete i velmi složité umělecké dílo. Záleží jen na vás a na tom, kolik do této mozaiky chcete investovat. Zajímavá je i skleněná mozaika, která rovněž umožňuje vytváření různých ornamentů.

Mozaikové obklady se hodí, především pokud máte složitější tvar bazénu. Dobře bude kopírovat oblouky. Specialitou je mozaika se zlatým povlakem. Využijte i vy širokých možností keramického obkladu.

Další bazénové programy

crystal-glass-mosaic-swimming-pool-yc18- Keramická bazénová dlažba je čím dál oblíbenější a chcete-li skutečnou kvalitu, zvolte ji. Jsou však k mání i další bazénové programy.

Zvolit můžete třeba nerez materiál, který je pevný, má zajímavou barvu a je hygienicky nezávadný. Je tu velká odolnost proti korozi. Z tohoto materiálu se bazén vystaví rychle a výhodou je i fakt, že lze dodatečně připojovat doplňky. Nevýhodou je poměrně vysoká cena.

Další možností jsou montované bazény s ocelovou konstrukcí, které jsou po stavební stránce nenáročné. Skelet má téměř neomezenou životnost. Je dána úpravou žárovým zinkováním a antikorozním nástřikem.

A co takhle si pořídit bazén se železobetonovou konstrukcí, která má dno změkčené geotextílií? Celý povrch bazénu je pokrytý fólií, která slouží jako hydoizolazce. Tato fólie je vyztužená syntetický pružným vláknem. Toto řešení bazénu se hodí na různě velké bazény rozmanitých tvarů.

Na trhu je mnoho bazénových programů. Záleží jen na vás, který si vyberete. Nejlepší kvalitu a široké možnosti vám nabízí keramická bazénová dlažba.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Edilgres
Tagina
Lea
Bardelli
Marca Corona