Znáte z našeho katalogu

Banner

Koupelna pro děti

Lollipop Koupelna, místnost, kterou navštěvujeme několikrát denně, která je součástí našeho života, našeho moderního bydlení.
Pokud se chystáme při stavbě domku, či úpravách bytu renovovat či nově zařizovat i tuto část interiéru a máme-li malé děti, můžeme vzít v potaz i možnost, že budeme koupelnu realizovat s ohledem na tyto naše ratolesti.


Děti, hlavně děti předškolního věku učíme jakýmsi zásadám hygieny, které budou používat po celou dobu svého života. Vím, že koupelnu nerenovujeme na pár dnů, ale to, že z ní „vyrostou“ myslím, také jen tak nehrozí. A až budou dospělé a opustí rodné „hnízdo“, upravíme si koupelnu podle svých požadavků a představ.

Malé dítě se s koupelnou setkává pomalu od svého narození. I když ještě barvy neumí pojmenovat, myslím si, že rozeznat jednu od druhé mu nečiní problém. Je proto žádoucí, aby koupelna byla co nejbarevnější, tak jako barevný a rozmanitý je dětský svět. Pokud se tedy rozhodneme, že základní zásady hygieny budeme děti učit zajímavě, bude dobré, když koupelnu tomu uzpůsobíme. Existuje řada keramiček vyrábějící keramické obklady a dlažby, jejichž sortiment je v barvách veselých, zářivých. Barvy je možné mezi sebou kombinovat tak, že vznikne opravdu „veselý a hravý svět“ v naší koupelně. Fotogalerie koupelen nám pomůže vybrat to nejlepší, co by splňovalo naše potřeby a obsáhlo všechno to, co od koupelny pro děti očekáváme. Dlažby a obklady doplníme nábytkem, který bude uzpůsoben tak, že bude obsahovat i poličky či šuplíčky, do kterých dítě může schovat své „koupelnové poklady“, hračky, které jsou nezbytnou součástí večerní hygieny – koupání, které se může stát radostným rituálem.

Vybíráme obklady a dlažby, které jsou kromě barevnosti i bezpečné  - protiskluzové, aby naše dítě nepřišlo k úrazu a zároveň jsou nenáročné na údržbu, protože takové večerní koupání může být zážitkem, po kterém je třeba realizovat náročnější údržbu koupelny. Pro ještě zajímavější dětský svět v koupelně můžeme obklady polepit veselými samolepkami, kterých najdeme na trhu taky velké množství a které můžeme časem obměňovat, tekutým mýdlem či šamponem, které se vyrábí ve tvaru různých zvířátek či jiných hraček. Tak zajistíme našemu dítěti či dětem, zajímavý a radostný pocit v koupelně a pomůžeme rozvíjet jeho estetické cítění.
A když naše dítě odroste dětským střevíčkům, máme možnost koupelnu předělat a obložit podle svých představ anebo pokud dlažba a obklad zachovaly svou krásu i nadále, budeme mít koupelnu „veselou“, která bude dále sloužit i nám, svou barevností zlepšovat naši náladu a udržovat vzpomínky na dny, kdy naše malá dítka měla v této místnosti svůj vodní ráj.

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Supergres
Cisa Ceramiche
Sichenia
Lord
Bardelli