Jak bydlíme

format1Pokud chceme obkládat koupelnu či jiný bytový nebo nebytový interiér, musíme se rozhodnout, jaký formát budeme pro dlažbu či obklad volit. Kromě barvy, typu obkladu a povrchové úpravy je nutno předem vědět, jak velký formát do té či oné místnosti chceme použít. K tomuto je nutno zjistit přesný rozměr místnosti, kterou chceme obkládat.

 

koupe3Nevím, jaký je věk Vás, čtenářů tohoto článku, ale pokud se počítáte k dříve narozeným, jistě pamatujete koupelny, které byly obloženy povětšině stejnými kachličkami, protože výběr obkladů a dlažeb byl velmi omezený. Pokud bydlíte v panelovém bytě staršího typu, jistě víte, co je to typizované umakartové bytové jádro, které každý panelový byt „zdobilo „ a bylo v každém stejné. Koupelna, kde sice kralovala vana, pokud jste neměli zrovna jen dvoupokojový či jednopokojový byt, kam se vana prostě nevešla, a museli jste být vděčni jen za umakartový sprchový kout, byla velmi malých rozměrů. Ostatně v mnoha bytech, které ještě nepostihla rekonstrukce, můžete toto najít dodnes. A pračka? Pokud jste ji nechtěli mít přímo v kuchyni, která také příliš nevynikala svou velikostí, stala se součástí koupelny, ve které se pak člověk sotva vytočil.

 

exterdlaDlažeb vhodných na terasu je jistě nepřeberné množství. Venkovní dlažby, stejně tak jako je tomu u dlažeb vhodných do interiérů, imitují různé přírodní materiály jako například dřevo, kámen apod. Přesto se venkovní dlažby od vnitřních liší. Venkovní dlažby musí totiž splňovat určité podmínky tak, aby mohly dlouho sloužit k plné spokojenosti. Je to samozřejmě především mrazuvzdornost a protiskluznost. Keramická dlažba, kterou použijeme za terasu, balkon či v okolí domu musí vydržet povětrnostní podmínky a přitom hezky vypadat po dlouhá léta.

 

zajimdre1Vybíráte dlažbu do svého bytového interiéru? Nebo hledáte něco zajímavého do kanceláře či obchůdku? A co byste řekli imitaci dřeva? Že by se Vám líbila. Tak Vám zkusím představit jednu sérii, která je velmi zajímavou, ale trošku netypickou imitací dřeva. A ptáte se proč netypickou? Tak většina imitací dřeva, se kterými jsem se doposud setkala, imitovala dřevo i svým formátem. Tady u této série tomu tak úplně není. Setkáváme se s formáty třemi, kdy by se dalo říct, že „desku“ tak trochu připomíná jen jeden a to 20x80 cm. Ostatní dva jsou 60x60cm a obdélník 60x80 cm. A to nejsou dřevěné desky ani náhodou.

 

winkledlaUrčitě znáte situaci, že koupelna či kuchyně dosluhují a vy jste se rozhodli dát jim nový kabát. Stane se Vám to v mládí, pokud neopustíte rodné hnízdo dřív, než se rodiče do rekonstrukce pustí, a pak když zařizujete své bydlení, při stěnování, pokud máte toulavé nohy a pokud ne, tak určitě k tomu přijde po létech, kdy byt už po rekonstrukci volá proto, že je zastaralý jak fyzicky tak morálně. Tato situace teď nastala u nás. Listuji si proto na internetových stránkách, protože dozrála doba, kdy se hodláme s manželem do rekonstrukce koupelny pustit co nejdříve, a narazila jsem na výrobce, který mě opravdu zaujal.

 

deti koupelna 3Barevné a veselé koupelny se staly významným prvkem v dětském světě. Významní odborníci se totiž shodují na tom, že barvy a hravost působí pozitivně při učení se základním hygienickým návykům, jako je mytí, sprchování a koupání. Není to zrovna jednoduchý úkol, protože přeci jen musíme koupelnu přizpůsobit našemu bytovému interiéru a vyhradit si na ni prostor. Myslím si ale, že to určitě stojí za to, aby děti získali do života správné návyky, které si díky své koupelně perfektně automazizují.

 

minimalismus 1Pokud sledujete moderní trendy bydlení, tak jistě víte, že v současné době jednoznačně vede minimalistický styl. Ptáte se proč? Minimalistický styl totiž dokáže vytvořit nadčasový a vzdušný interiér, který obzvlášť v dnešní chaotické době svou jednoduchostí zklidní a povznese emoce.

 

jak ozivit steny 1Už je dávno pryč doby, kdy jsme se s obklady mohli setkat pouze v koupelnách, které se od sebe moc nelišily. Dnešní doba dává přednost obkladům na stěnách celého interiéru. Obklady obecně zlepšují kvalitu bydlení, působí jako izolace, takže brání úniku tepla. Také je oceníte zejména v panelových bytech, protože dokážou snížit i hlučnost. Důvodem tedy není jen snadná údržba stěn, ale také široká nabídka, kdy si můžeme vybírat ze škály barev, provedení, imitací přírodních produktů. Čím dál více najdeme v nabídkách uznávaných výrobců keramických dlažeb a obkladů také neobvyklé produkty, které působí jako umělecké dílo, nebo jsou na nich znázorněny fotografické obrázky, měst, krajiny či portréty.

 

kuchyne 4Co se týká kuchyní, mají v interiéru své nezastupitelné místo, a proto i ony podléhají kouzlu moderních trendů. Keramický obklad a dlažba patří k stálicím ve vybavení funkční kuchyně, protože jejich snadná údržba a funkčnost zajistí v kuchyních požadovaný komfort. Současní výrobci nabízejí nové a nové keramické produkty v mnoha barvách, površích i formátech. Nemusím svou kreativitu popustit jen v koupelnách, ale i v kuchyních, a odměnou nám bude svěží a nápaditý vzhled.

 

gra1Všichni známe graffiti z veřejných prostranství, jako jsou průmyslové čtvrti, podchody a pod, kdy se svým výtvarným nadáním mladí lidé pomocí sprejů snaží oživit typickou městskou šeď. Obecně ale graffiti spíše vzbuzuje nevoli, takže představa mít něco takové doma se zdá být nepřijatelná a minimálně výstřední.

 

zajdekprvHledáte něco výjimečného a velmi zajímavého do své koupelny a kuchyně?  Chcete něco moderního a neobvyklého? Možná Vás v tomto případě zaujme keramička Aparici, která má své sídlo ve Španělsku a její výrobky, obklady a dlažby, vypadají opravdu velmi zajímavě. Já osobně se dívám po obkladech a dlažbě do kuchyně a u tohoto výrobce mě zaujal obrázek moderní kuchyně, kde jsem objevila velmi zajímavé dekorační prvky. Sérii výrobce nazval Metro. Obklady a dekory mají rozměr  10x59,2 cm nebo 20x59,2 cm, což je do kuchyně tak akorát. Motivem jsou zde různé kuchyňské potřeby, nádobí či motiv květinový. Moc mi kolekce padla do oka a budu o ní určitě uvažovat.

 

Obr.4 sklenenamozaikaTak si představte, že jsem se při hledání mozaiky, kterou bych ráda oživila obklad v naší koupelně, dostala na stránky s mozaikou víc než pozoruhodnou. Nevěřila jsem svým očím, jak se dá mozaika udělat, nevím, ale zatím jsem se u nás s ničím podobným nesetkala. Ale je to prostě jedním slovem krása.

 

interier elegantnim stylu 3Co se týká dnešních moderních interiérů a vůbec trendů v moderním bydlení, kolikrát má člověk pocit, že to, co bylo dřív nemyslitelné je dnes naopak vyhledávané a velmi moderní. Jenže, znáte to, čím větší výstřednost, tím více se brzy okouká. Jistě trendy jsou fajn, ale někdy je méně více. Nemají všichni pocit, že si nutně musí pořídit dlažbu, která připomíná vydrolený beton, či rezavé železo. Obzvlášť ti z nás, kteří si domov zařizujeme s rozvahou, aby se nám líbil i v dalších letech. Ne každý má finanční možnosti, aby svému domovu dával po dvou letech nový kabát.

 

barvy v koupelne 2Pryč jsou časy, kdy jsme v koupelně našli bílou, modrou a zelenou barvu dlažba a obklad měla jednotný čtvercový formát a moc se s ním vymyslet parády nedalo. Dnešní nabídky sérii keramických dlažeb a obkladů disponují takovou škálou barev, povrchů a velikostí, o kterých si naše babičky jen mohly nechat zdát. Nejenže si můžeme vybírat barvy, ale dekorované obklady a mozaiky nám prostor koupelny oživí a vytvoří místo sloužící nejen k očistě těla a ducha, ale i k nabrání síly a energie.

kontrastni cernabíla 1Patříte k těm, kteří dávají přednost eleganci v černé a bílé barvě? Kontrastní odstíny jsou častou volbou pro ty, kteří mají rádi specifický styl a zajímavý design. Bílá barva, která má lesklý povrch je v současné době velmi žádaná a moderní. Není se čemu divit.  Obecně bílá barva navodí pocit čistoty a vzdušnosti. Také se velmi dobře dá kombinovat s dalšími barvami, nejen s černou. Kombinaci bílé a černé je velmi výrazná, a tak se s ní můžeme setkat především u mladých lidí, a u lidí, kteří dávají přednost osobitosti a jednoduchosti.

 

retroJistě neušlo Vaší pozornosti, že je právě moderní retro styl. Když se tak dívám kolem sebe, retro se objevuje a zasahuje do mnoha oblastí našeho života. Když si moje dcera koupila červené šatičky s bílými puntíčky s mašlí, musela jsem se usmát a zavzpomínat na dobu svého mládí. A to už jí bylo prvních „cet“, podotýkám. No a co? Taková móda retro vyvolá u starších vzpomínky a mladým se líbí. Je to zase něco jiného a je to právě nyní „in“. Ale retro styl nezasahuje jen do módy oblečení, setkáváme se s ním v mnoha dalších oblastech, samozřejmě i v našich domácnostech. Vy ještě nemáte doma ruční mlýnek na kávu, či starý telefon se sluchátkem?

 

cosidame2Uvažujete, co si dát na podlahu, aby Vám to vydrželo dlouhou dobu krásné a dobře Vám sloužilo? Co tak zkusit keramickou dlažbu? Je vhodná jak do interiérů, kde ji můžete položit na podlahu celého bytu, kde začnete chodbou a skončíte třeba ložnicí či dětským pokojem, ale pokud bude nenasákavá a mrazuodolná a bude mít protiskluzovou úpravu, bude vhodná i k tomu, aby Vám zajistila bezproblémový vstup do Vašeho domu. A pokud ji použijete třeba ve stylu cotto jako chodník mezi zelení od branky ke svému domu, vytvoří velmi příjemné prostředí. Můžete vybrat ale i dlažbu, která bude odolná natolik, že na ní můžete bez problémů před domem zaparkovat své auto.

 

plasticke3Máte rádi u obkladů a dlažeb dekorační prvky? Myslím, že odpověď bude u většiny z Vás určitě ano. Ať už jsou to dekory s grafickým, geometrickým či květinovým motivem, zajisté dokáží být krásnou ozdobou interiéru a umí vytvořit, či doladit tu správnou atmosféru. A co taková mozaika? Ta je samozřejmě zvláštní kapitolou, která nám svou krásou často přímo nadchne.

 

rustikalnidlazba1Krásnou slinutou keramickou dlažbu rustikálního vzhledu nám přináší výrobce Casalgrande Padana – italská keramička pod označením Granitogres Rustikato. Je zde zahrnuto několik sérií, které mají rustikální vzhled, ale každá ze sérií je inspirována jiným starověkým materiálem nebo přírodním kamenem. Dlažba je velmi odolná, odolává i vysoké zátěži, chemickému čištění, ale také mrazu a je ohnivzdorná. Má lehce strukturovaný povrch, který ji činí protiskluzovou, takže je vhodná i do venkovního prostředí. Různé ozdobné lišty ještě rustikální charakter podtrhují.

 

imitacekovuKeramička  Apavisa, tento španělský výrobce vysoce kvalitních slinutých obkladů a dlažeb, je v současné době na trhu lídrem. Obklady a dlažby vyrábí až v 35 barevných provedeních a 11 formátech. Jeho obklady a dlažby jsou dokonalými imitacemi přírodních materiálů, jako je mramor, dřevo, kámen apod. V současné době se imituje ale také třeba kov či beton, které si získávají stále větší oblibu.

 

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework