Materiály

piemeKeramička Piemmegres patří do jedné rodiny keramiček Piemme, která je známa ve světě keramických obkladů a dlažeb již od roku 1962. Od této doby trvá její neutuchající elán a zájem o inovace, hledání nových originálních barev, jedinečného stylu za použití nejmodernějších technologií procesu výroby.

slip-man-th

V ČR jsou používány následující metody stanovení protiskluznosti:

součinitel smykového tření

metoda kyvadla

metody zkušební lávky

 

winklemansSpolečnost Winckelmans je specializovaná výrobce, zabývající se výrobou mozaiek. Jejich hlavním produktem jsou mozaiky a dlažby menších formátů, především historického vzhledu. Potřebujete-li rekonstruovat historickou budovu nebo vdechnout nové stavbě starobylý vzhled. Jsou pro Vás vhodným řešení právě mozaiky a dlažby tohoto výrobce.

  

Tonalita

Co si představit, budeme-li se bavit o tonalitě v souvislosti s dlažbou? Tonalita znamená barevnost povrchu obkladu. Tonalitu konkrétního balení dlaždic, které kupujete, poznáte podle čísla na obalu. Vždy se jím řiďte, protože pouhým okem nemusíte rozeznat přesný tón barvy dlaždic, které už třeba máte doma. Až při pokládce můžete zjistit, že dlaždice nemají odstín, který jste si přáli.

teraco-01

Teraco představuje litou zbroušenou podlahovinu bez spár. Je z kamenné drtě a cementové malty. Teraco také představuje firmu, konkrétně jde o stavební společnost Teraco Wech, která se zabývá výrobou teracových dlaždic.

bordur.waterjet

Chystáte-li se pouštět do stavby či rekonstrukce, jistě už myslíte na nákup dlažby, obkladů a dalších důležitých stavebnin, které budete potřebovat a které jsou při zařizování vašeho interiéru či exteriéru tím hlavním. Nezapomínejte však, že kromě těchto základních stavebních materiálů budete potřebovat i celou řadu speciálních prvků.

02-kupilik

Chystáte-li se kupovat dlažbu, je nutné se při jejím výběru zaměřit na některé důležité vlastnosti. Mezi ně patří především charakter místnosti, ve které má dlažba být, barva střepu, nasákavost a mrazuvzdornost, protiskluznost, tvrdost, tonalita a v neposlední řadě také rozměrové přesnost. V souvislosti s poslední vlastností byste měli více vědět o rozměrové toleranci a kalibrech.

108256_Lay

Itálie je země, která je výrobou dlažby proslulá. Je tu řada firem mezinárodní úrovně, pořádá se tu mezinárodní veletrh zaměřený na keramiku...Zkrátka italská dlažba patří mezi ty nejlepší. Jednou z velmi úspěšných firem, která svou kvalitou překračuje hranice Itálie, je firma Laminam, která vznikla roku 2001. Sídlo firmy Laminam najdete v italském městě Sassuolo. A čím je tato firma význačná? Především vyrábí výrobky pod licencí SYSTEM a je také držitelem revolučních patentů výrobních postupů značky SYNTERFLEX.

787902_way_out

Keramická dlažba má své přední místo ve stavitelství, a to už po dlouhou dobu. Má svou tradici a je stále oblíbeným materiálem nejen pro svou praktičnost, ale také pro snadnou pokládku a možnost estetického ztvárnění. Design může být u keramické dlažby skutečně rozmanitý.

emotile_01

Rozhodli jste se upravovat nebo rekonstruovat interiér či exteriér vašeho domova? Čeká vás obkládka stěn či pokládka podlahy? Pak je před vámi důležitý úkol, kterým je výběr dlažby. Podle čeho vybírat? Co všechno vzít v potaz? O tom si nyní napíšeme více. Důležité je výběr dlažby neuspěchat, proto dobře promýšlejte všechny aspekty. Jde o dlouhodobou investici, tak ať ji později nelitujete.

studio

Zařizujete interiér či exteriér? Určitě přemýšlíte o tom, jakou dlažbu vybrat. Která se bude nejvíce hodit? Druhů dlažeb je celá řada. Vybírejte podle toho, která se vám líbí, ale také vezměte v potaz kvality jednotlivých druhů a vlivy, kterým bude dlažba vystavována.

661_4_slimtech_natural

Lea Ceramiche představuje část Panariagroup Industrie Ceramiche Spa. Tato společnost se neustále vyvíjí a nabízí tak svým zákazníkům stále kvalitnější výrobky. Lea Ceramiche vyrábí keramické materiály pro obkládání stěn a podlah. Navíc se vždy snaží plně přizpůsobit požadavkům trhu.

1195933_stars_mosaicMáte rádi nevšední, atypické, originální dekorace? Mezi takovéto typy dekorací patří i mozaika. Mozaika je obklad, který se dá různě kombinovat, a to ať už barevně tak tvarově. Z mozaiky se dají vytvořit i různé obrazce. Dá se použít jak ve vnitřním, tak ve vnějším prostředí, je velmi přizpůsobivá a vzhledem ke své odolnosti se velmi často využívá např. v bazénech, koupelnách či kuchyních.

keramika-info-1

Keramická dlažba vede…

Keramická dlažba je stále velmi oblíbeným stavební materiálem, který splňuje estetické i technické podmínky. Lidé se k této dlažbě rádi vracejí. Jde totiž o nejuniverzálnější podlahovou krytinu.

100percent1_ZP9Bc_3858

Pořizujete si dlažbu a hledáte především kvalitu? Pak jistě znáte mezinárodní španělskou společnost Levantina, která je předním výrobcem prvotřídní dlažby. Levantina přišla se svými výrobky na trh roku 1959 a od té doby si budovala své věhlasné jméno. A podařilo se. Levantina má silnou pozici na trhu nejen ve Španělsku, ale také v celé Evropě. Její expanze po Evropě je nevídaná a svědčí o skutečné kvalitě její dlažby.

680587_tile_3Imitace kamene, používaná jako dlažba, je v současnosti velmi populární. Dá se použít jak v exteriéru, tak i v interiéru, jako obklad. Imitace kamene je velmi odolná, takže se žádného poškození nemusíte obávat. Další obrovskou výhodou je fakt, že je na první pohled imitace naprosto věrohodná, pro laika mnohdy téměř k nerozeznání od originálu. Kdo tedy rád "klame" své známé a sousedy, měl by se po imitaci kamene poohlédnout.

keramicka-dlazba-trendy-7

Keramická dlažba má své přední místo ve stavitelství, a to už po dlouhou dobu. Má svou tradici a je stále oblíbeným materiálem nejen pro svou praktičnost, ale také pro snadnou pokládku a možnost estetického ztvárnění. Design může být u keramické dlažby skutečně rozmanitý.

CottoSetCotto dlažba je původem italská cihlová dlažba vyrábějící se zvláštními technologiemi, tzv. tažením za vlhka, ne lisováním, je používána již řadu let. Cihlová dlažba je velmi oblíbená především kvůli své jedinečnosti, nepůsobí nudným dojmem. Jelikož je cotto dlažba vyráběna z přírodních produktů, je možné, že se od sebe mohou lišit odstíny, není se čeho obávat, u tohoto druhu dlažby je to zcela běžné. Dodnes existují firmy, které si zakládají na ruční výrobě cotto dlažby.

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework