Už naši dávní předkové znali kouzlo mozaiky, dokázali vytvořit překrásné ornamenty, které dodnes ohromují celý svět. Již v té době se mozaiky objevovaly velmi pestré a propracované.

 

Mozaika nalezne mnoho uplatnění, dá se s ní pokrýt celá plocha či se dá zkombinovat s malbou, což působí velmi zajímavě a nevšedně. Tento způsob se velmi často využívá. Aplikace mozaiky je velmi jednoduchá, uzpůsobená pro domácí kutily. I když, dá se uvažovat, zda by nebylo lepší přizvat si na pomoc zkušeného odborníka. Rozhodně byste poté nemuseli mít obavy o kvalitu.970238_tiles_1

Mozaika se může použít i jako obklad. Pro obklady se často používá např. v koupelnách, dodá jim zajímavé kouzlo.

Mozaika se dá zhotovit z mnoha materiálů, z klasického keramického obkladu, ze skla, mramoru, vzácných nerostů, dokonce i z porcelánu.

Části mozaiky mohou mít všelijaké velikosti, barvu, povrch i tvar. Dají se různě slepovat k sobě. Jsou přizpůsobivé, z toho vyplývá, že se dají používat i pro nerovnoměrné konstrukce, jako např. klenby.

Mozaiky se vyrábějí buď průmyslově, nebo jsou vyráběny ručně. Jaký je mezi nimi rozdíl? Ručně vyráběné mozaiky jsou vždy originální, zatím co průmyslové se vyrábějí tak, aby se mohly opakovat. Hlavním rozdílem mezi těmito výrobními typy je bezesporu cena.1189177_colourful_ornaments_texture

Pokud se tedy chcete pustit do budování domu Vašich snů, nebo jen rekonstruovat koupelnu, mozaika Vám může nabídnout velice zajímavou a pestrou alternativu k běžným obkladovým materiálům. V mnoha atraktivních variantách, za velice příjemnou a přijatelnou cenu. Co víc si přát.

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework