Rozdíly musí být okamžitě odstraněny:

  • přitlačení prsty
  • jemným poklepáním gumovým kladivem
  • přidání nebo ubrání lepidla v místech nerovností

Nepříznivé podmínky jako vysoká teplota nebo vysoce absorpční podloží mohou drasticky snížit dobu, po kterou lze lepidlo nechat nekryté (povrchové schnutí lepidla).Z tohoto důvodu je důležité neustále kontrolovat, zda se na lepidle nevytvořil povrchový film (povlak) a zda je lepidlo stále čerstvé. Pokud tomu tak není, je nutné nanesenou vrstvu znovu zpracovat špachtlí.

  • lepidlo by nemělo být v případě vytvoření povlaku namáčeno, protože voda podporuje vznik nelepivé vrstvy.

Velký výběr keramických obkladů a dlaždic, se kterými je radost pracovat, najdete třeba na stránkách http://www.levnadlazba.cz/.

 

SPÁROVÁNÍ A ČIŠTĚNÍ PO POKLÁDCE

K vyplnění spár se doporučuje používat spíše speciálních jemnozrnných barevných produktů, než levnějších pískových a cementových spárovacích hmot. Speciální produkty mají velkou výhodu v tom, že je lze barevně sladit s barvou dlaždic. Navíc mají nižší poréznost, čímž se snižuje možnost zanesení nečistot, a lze je vpravit do celé spáry.

DRUHY SPÁROVACÍCH HMOT

K vyplňování spár se doporučují:

  • pro obytné prostory, cementové spárovací hmoty pro vylepšení spár jako KERACOLOR FF – MAPEI (CLASS CG2 podle EN 13888);
  • pro komerční prostory, stejného produktu s přidáním vhodné tekuté přídavné látky jako FUGOLASTIC – MAPEI.V případě pokládání s uzavřenými spáry se doporučuje použít ultra-jemnozrnných spárovacích hmot jako MARMOCOLOR – MAPEI

 

NANÁŠENÍ SPÁROVACÍCH A TĚSNÍCÍCH HMOT

Spáry důkladně vyplňte směsí KERACOLOR FF s použitím speciální špachtle nebo gumové stěrky tak, abyste nenechali žádné volné místo nebo rozdíly ve vrstvě. Spárovací hmota musí být nanášena přes celý povrch dlaždic.

 

ODSTRANĚNÍ NADBYTEČNÉ SPÁROVACÍ HMOTY

Jedná se o zásadně důležitou první fázi v čištění po položení dlaždic, protože se touto fází předchází možným budoucím námitkám koncových uživatelů.

  • Odstraňte přebytečnou spárovací hmotu diagonálním pohybem špachtle po povrchu podlahy zatímco je spárovací hmota stále čerstvá.
  • Očistěte usazeniny po spárovací hmotě až poté, co směs ztratila plastičnost a ztmavla, běžně po 10-20 minutách. Použijte navlhčenou houbičku z tvrdé celulózy  a povrch čistěte diagonálně ke spárám. Pokud k čištění dojde příliš brzy (pokud je směs stále plastická), spáry budou částečně vyprázdněny. Pro větší povrchy použijte stěrku nebo rotačního podlahového čističe s jedním kartáčem

 

Pokud již došlo ke ztvrdnutí spárovací hmoty, měli byste k odstranění hmoty použít drsnou houbičku (Scotch-Brite) namáčenou v čisté vodě.I po úspěšném čištění po položení dlaždic, kdy je podlaha na první pohled čistá, se objevují na povrchu dlaždic téměř vždy minimální zbytky spárovací hmoty nebo cementu.Z tohoto důvodu se velmi doporučuje provést další čištění (závěrečné) a usnadnit tak následnou každodenní údržbu podlahy.

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework