Princip plovoucí podlahy do exteriérů je založený na uchycení keramického obkladu na terči o určité výšce, čímž se vytvoří mezi dlažbou a podkladem, na kterém je terč umístěný, prázdný prostor. Ten lze snadnou montáží lehce kontrolovat či čistit. Prostor umožňuje pravidelný odvod dešťové vody, čímž brání stagnaci vody, která by mohla dělat problémy.

Vzhledem k tomu, že je tato dlažba určená do exteriérů, její hlavní funkcí je zajištění bezpečného pohybu chodců. Proto je jednou z podmínek pro pokládku na terče použití kvalitních materiálů s protiskluzovým povrchem. Výrobce keramických obkladů a dlažeb Casalgrande Padana nabízí pro tento účel širokou škálu keramických obkladů, které dávají Vaší fantazii prostor bez hranic. Tyto dlažby jsou mrazuvzdorné, otěruvzdorné, nenasákavé, odolné proti chemickým vlivům a dlouhodobě si zachovává svůj vzhled.
Open Systém se skládá ze dvou částí. První je samotná keramická dlažba. Casalgrande Padana nabízí pro tento systém například sérii Granitogres. Dlažba je vyráběna ve formátu 40x40 cm, požadované tloušťce a se dvěma druhy povrchu. Kromě mrazuvzdornosti a schopnosti odolávat nepříznivým povětrnostním podmínkám, jsou dlažby Granitogres protiskluzové a mají vysokou nosnost (cca 350 kg).
Druhou částí jsou tzv. terče, na které se dlažba pokládá. Terče mají různou výšku, která vyrovnává rozdíly v úrovni nosné plochy.
Dlažbu jde díky Open systému lehce bez jakýchkoliv lepidel, cementů nebo jiných spojovacích materiálů složit a pro případ kontroly či jiných, zase snadno rozložit. Díky čtyřem výstupkům na terči, do kterých se dlažba zapře, jsou spoje mezi jednotlivými dlažbami stejnoměrné.

 

terce_pod_dlazbu1 terce_pod_dlazbu5terce_pod_dlazbu

Twin Systém

Nová generace keramických výrobků navržených společností Casalgrande Padana jsou hojně využívány i pro špičkové technologie jako je systém dvojité plovoucí podlahy pro venkovní použití (nebo-li tzv. Twin systém). Tento systém vyžaduje velmi spolehlivé a vysoce kvalitní materiály. Pro Twin systém společnost Casalgrande Padana vyrábí série, jako jsou Granitogres, Granitogres Rusticato a Pietre Native. Tyto kolekce keramických dlažeb zaručují splnění vysokých nároků jak na kvalitu a technologické vlastnosti, tak i na design. Stejně jako Open systém i Twin vyžaduje, aby měla použitá dlažba vlastnosti jako mrazuvzdornost, otěruvzdornost, odolnost proti chemickým vlivům, nenasákavost, vysokou odolnost proti nárazu či pnutí. Dále musí vydržet statické zatížení jako květináče, lavičky a další nábytek a dekorace, které se na balkonech a terasách obvykle používají.
Twin systém se skládá z dvojité dlažby – klasické keramické dlažby a keramiky, které jsou spojené směsí speciálních teplem tvrzených pryskyřic.
Jak již bylo řečeno, Twin systém je vyvinutý pro exteriér jako jsou balkony, terasy či dlažba kolem bazénů. Stejně jako u Open systému je i zde výška terče od podložky různá tak, aby dorovnávala nerovnosti povrchu a dlažba tak byla položena rovně. I tady platí pravidlo, že dlažbu lze kdykoliv bez problémů rozebrat a zkontrolovat či vyčistit. Voda je odváděná a zabraňuje se tak její stagnaci.
Dlažba pro Twin systém je k dispozici o rozměrech 40x40 cm, 45x45 cm a nebo 60x60 cm. Obrovské množství různých zbarvení i tvorů a povrchů dává návrhářům jedinečnou možnost seberealizace.

 

 

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework